E-college

€ 75,-

E-college BENG


Wilt u bijgepraat worden over de BENG-eisen en wat dit betekent voor de toetsing en handhaving of voor u als bouwer? Schrijf u dan in voor dit actualiteitencollege!

  • In slechts één uur bent u bijgepraat over een actueel thema binnen de fysieke leefomgeving en duurzaamheid
  • Opgenomen: juni 2021
  • Op elk gewenst moment te bekijken
  • Na afloop een toets en certificaat
  • 1 studie-uur

Inleiding

Per 1 januari 2021 gelden de BENG-eisen, deze vervangen de EPC. Samen met de nieuwe eisen wordt ook een nieuwe bepalingsmethode (NTA 8800) geïntroduceerd. Maar tegelijkertijd spelen er nog meer ontwikkelingen die van belang zijn bij het bepalen van de energie-eisen van gebouwen. In dit actualiteitencollege van een uur leert u alle ins en outs van het eisen-stelsel en hoe deze helemaal opgebouwd is. Veel blijft hetzelfde, maar de eisen worden wel steeds scherper.

U kunt zich nu in kort bestek op de hoogte stellen van de BENG-eisen. Wat verandert er en op welke wijze krijgt u hiermee te maken?

 

Inhoud en resultaat

In dit actualiteitencollege wordt u systematisch door de BENG-eisen geleid. etc. Hierbij komen vragen aan de orde als:

  • Wat zijn de achtergronden van de regels?
  • Hoe zijn de eisen opgebouwd?
  • Waar moet ik nog meer rekening mee houden?
  • Hoe kan ik het zo integraal mogelijk benaderen?

In een ruim uur heeft u een goed beeld van de energie-eisen en bent u weer helemaal bij.

Doelgroep

Dit college is enerzijds bestemd voor bouwplantoetsers/vergunningverleners en handhavers bij gemeenten en omgevingsdiensten en anderzijds voor medewerkers bij adviesbureaus, bouwbedrijven, projectontwikkelaars en architecten.

Programma

  • Stelsel energieprestatie
  • BENG indicatoren
  • BENG misverstanden
  • Inhoud BENG eisen voor verschillende gebouwsoorten
  • Nieuwbouw woningen TO juli
  • Nieuwe energieprestatie-eis
  • Energieprestatie onder certificaat
  • Bestaande bouw en NTO 8800
  • Nieuw energielabel gebouwen
  • Gerelateerde eisen
  • EPBD
  • Denken in integrale kwaliteit met meerdere samenhangende waarden

Docenten

Harm Valk
senior adviseur Nieman Raadgevende Ingenieurs
   
Harm Valk is als senior-adviseur namens Nieman Raadgevende Ingenieurs betrokken bij een breed scala aan adviestrajecten. Zijn focus ligt op het toekomstbestendig maken van de gebouwde omgeving, als schakel in de transitie naar een CO2-neutrale en circulaire maatschappij. Hij is actief in beleids- en projectadvies, veelal op het snijpunt van de bouw- en installatietechniek. In zijn werk probeert hij ‘kwaliteit’ en ‘integraliteit’ centraal te stellen. Dat betekent ook over de grenzen van het eigen vakgebied heen kijken en om te komen tot nieuwe inzichten en oplossingen. Daarbij altijd een open oog voor innovatieve oplossing aan de ene kant, en het realiteitsgehalte anderzijds. Naast zijn werk bij Nieman is hij voorzitter van de Projectgroep NTA 8800 en de norm(sub)commissie Energieprestatie van Gebouwen van NEN en lid van de normcommissie Klimaatbeheersing in gebouwen. Tevens is hij lid van diverse andere werk- en begeleidingsgroepen in het vakgebied. Harm Valk publiceert regelmatig over actuele bouwkundige onderwerpen en verzorgt webinars, lezingen en cursussen. Zijn visie deelt hij met vakgenoten via blogs op de site van o.a. Cobouw en Duurzaam Gebouwd en via @HarmVtweet.

Materiaal

Studiepunten

Studiepunten en -uren

Voor deze cursus/opleiding kun je 1 studie-uren rekenen.

BP Studieuren11

Aanmelden

Datum, Locatie en Prijs

  • € 75,-
    • Genoemd bedrag is excl btw 21%
Aanmelden

Referenties

ook interessant voor jou

Incompany

Deze cursus liever met jouw eigen team en op maat bij jou op kantoor? Dat kan! De voordelen van incompany op een rij:

  • De training is altijd maatwerk
  • Je bereikt als team hetzelfde niveau
  • Voorafgaand een vrijblijvend intakegesprek met de trainer(s)
  • Bedrijfsspecifieke situaties worden betrokken
  • Je bepaalt de data van de training

Ook interessant voor jou

Meer weten?

Heb je nog vragen of wil je deze cursus incompany volgen?

Of wil je persoonlijk studieadvies? We vertellen je graag wat de mogelijkheden zijn. Via onderstaand contactformulier kun je contact opnemen met onze klantenservice of ons salesteam. Wil je direct contact met de betreffende programmamanager? Bekijk dan de contactgegevens rechts.

Ronald Koppers
Ronald Koppers
Programmamanager, Berghauser Pont Academy
 
U kunt contact opnemen met Ronald Koppers via 06 11 880 859 of via ronald@berghauserpont.nl