Inleiding
Het sociaal domein blijft in beweging. Sinds 2021 biedt de ‘Wet gemeentelijke schuldhulpverlening’ (Wgs) een mogelijkheid voor integrale, domein overstijgende dienstverlening. De Wet bevorderen samenwerking en rechtmatige zorg is in september 2023 aangenomen. Daarnaast is het voorstel ‘Wet aanpak meervoudige problematiek’ (Wams) in 2023 in behandeling genomen door de Tweede Kamer en ligt het voorstel ‘Wet gegevensverwerking door samenwerkingsverbanden’ (Wgs) al geruime tijd flink onder vuur.
Onder invloed van de stijgende kosten voor levensonderhoud bestaat de verwachting dat steeds meer mensen zullen aankloppen voor hulp bij schulden. De gemeente heeft bij dit alles een prominente rol. Waar gaan deze wetten over en hoe werkt het in de praktijk?
Deze cursus vormt een voortzetting en verdieping van de 4-daagse cursus ‘Gegevensverwerking en Privacy in het sociaal domein’. De cursus is bedoeld voor mensen die dagelijks betrokken zijn en al kennis hebben van de regels met betrekking tot gegevensverwerking. Het biedt inzicht in actuele wetgeving binnen het sociaal domein. Concreet wordt toegelicht wat de wettelijke mogelijkheden zijn om gegevens uit te wisselen, er worden actuele casussen behandeld waarbij een concrete situatie getoetst wordt aan de wettelijke regels. Dit gebeurt aan de hand van een model, een vast stramien. Het streven is het verhogen van kennis en expertise om zo een bijdrage te leveren aan de kwaliteit van werken van professionals.
De deelnemers worden uitdrukkelijk verzocht praktijkvoorbeelden aan te leveren. Een korte (max 2 A-4) casus met feiten. Als die een week voor aanvang binnen is dan kan het meegenomen worden in de voorbereiding.
Indien u zich inschrijft voor deze cursus krijgt u 30% korting op de E-cursus AVG
. Indien gewenst kunt u zich met deze e-cursus voorbereiden op deze cursus. Mocht u hier gebruik van willen maken, kunt u dit vermelden in de aanmelding.
Inhoud en resultaat
Na het volgen van deze cursus bent u in staat om te adviseren bij gegevensverwerking en -uitwisseling in het sociaal domein. U bent goed op de hoogte om werkprocessen in te richten en deskundig om de rechten van de betrokkenen te waarborgen, zodat binnen de kaders van de wet gegevens uitgewisseld worden met behoud van het vertrouwen van burgers.
Tevens bent u op de hoogte van de actuele stand van zaken van de nieuwe wetgeving waaronder de Wet aanpak meervoudige problematiek (Wams) en de Wet gegevensverwerking door samenwerkingsverbanden (mocht die doorgang vinden).
Doelgroep
Medewerkers en juristen van gemeenten en zorgaanbieders die aangewezen zijn als kwaliteitsfunctionaris, privacydeskundige, data protection officer of functionaris gegevensbescherming.